Trainer Cursuri IT

Companie: Tech Kids Academy

Oraș: Iași

TipJob: Part-time

Domeniu: Educație / Training / Cultură / Artă

Responsabilități:

Despre tine:

Esti o fire pozitivă,ai încredere in tine, visezi mare, abordezi problemele ca pe niște provocări de creștere, îți dorești sa înveți mereu lucruri noi, vrei sa investești in dezvoltare ta personală și profesională
Vrem sa lucram alaturi de colegi care ne inspira, persoane care doresc sa se dezvolte și sa dezvolte lumea din jurul lor.

vrei un mediu care crede in tine și potențialul tău
vrei sa inspiri
vrei sa înveți sa comunici mai eficient
vrei sa influentezi tinera generație
Un job care îți pune in valoare nu doar cunoștințele, ci te ajuta sa te dezvolți personal

Despre noi :
Suntem o companie tânăra cu o experiența de 8 ani in derulare programelor non-formale dedicate tinerilor, MISIUNEA noastră : sa dezvoltam lideri in domeniul educației S.T.E.M( Știință, Tehnologie, Inginerie și Matematica).
Programele nostre vizează educația S.T.E.M, dar și mai important decât atat, leadershipul și dezvoltarea personală a copiilor și tinerilor.
Profesorii noștri nu sunt doar transmițători de informații, ci oameni pasionati care inspira, comunica și își doresc sa crească.

Despre job:

te ajuta sa ai experiența dovedita de lucru cu tineri și copii
sa ai cunostinte de programare( unul din limbaje HTML/CSS, C#, C++, Python), IoT
sa îți dorești o cariera de succes ca trainer
Sa iubești copiii și sa înțelegi ca vei avea un rol activ in dezvoltarea lor
sa ai o atitudine deschisă, creativa și dispus/a sa înveți metode noi de predare
ești interesat de dezvoltare personală și profesională
Cunoști limba engleza( minim B2)
Vei preda in Weekend( 10.00-15.00)

Ce presupune jobul:
Jobul de trainer este unul dinamic, mereu provocator, pentru care trebuie sa ai entuziasm, energie și mai ales sa îți placa copiii.
Concret, vei preda copiilor 7-14 ani cursuri de Robotică, programare sau IoT( in cadrul Clubului de Tehnologie) cât și in Taberele de Tehnologie din perioada vacantei de vara.
Chiar dacă nu ai experiența, dar ai cunostinte minime( programare, Robotică sau electronica) te vom ajuta sa exersezi.

Ce îți oferim:

program part-time, minim 10 ore predate/ săptămâna
program full-time, minim 20 ore predate/ săptămâna
program de Leadership și dezvoltare personală pe nevoile tale
instruire alaturi de un mentor
acces la metode și materiale de ultima generație
posibilitatea de a-ti dezvolta o cariera in domeniu IT
participare la evenimente de profil
pachet salariat motivant

Primii pași pentru a intra echipa Tech Kids Academy:
Ne trimiti CV și o scurta scrisoare de intenție
Participi la interviu
Participi la o lecție demo in care îți vedem Abilitățile de comunicare și predare
Interviul final de angajare

Cum arată cea mai buna versiune a TA? #DreamBig